3/22/2017

Add color to your outfit: PINK

Source: pippa.ie
Spring is getting closer! For this reason we change our gloomy, dark clothes and accessories to brighter and more colorful. But what colors we should choose? The answer is simple, you can wear what you like. Yellows, blues, whites ... There is so many options! But in this post I will present to you one of the most desired colors this season - pink.

-
Wiosna jest już coraz bliżej! Z tego powodu zmieniamy nasze ponure, ciemne ubrania i akcesoria na jaśniejsze i żywsze. Ale jakie kolory wybierać? Odpowiedź jest prosta, takie jakie lubisz. Żółcie, błękity, biele... Opcji jest nieskończona ilość! Jednak w tym poście przedstawię Wam jeden z najbardziej pożądanych kolorów tego sezonu - różowy.

1.

As you can already noticed pink can add style and elegance to any outfit. Because of this color we look feminine, fresh and trendy.
The first outfit is a combination of linen blazer and pants in baby pink. This set certainly did not go unnoticed! The second option is more brave - dark pink vest without sleeves and pants in the same shade ideally suited for hang outs, like business or friends meetings. The last set is definitely daily outfit with a touch of elegance. Perfectly fits for longer walks around the city ... It consists a satin blouse and dark jeans.

-
Ja zdążyliście już zauważyć kolor różowy potrafi dodać szyku i elegancji do każdego outfitu. Dzięki niemu wyglądamy kobieco, świeżo i modnie.
Pierwsza stylizacja to połączenie lnianej marynarki i spodni w odcieniach pudrowego różu. Taki zestaw na pewno nie pozostanie niezauważony! Druga opcja jest bardziej odważna - ciemnoróżowa kamizelka bez rękawów i spodnie w tym samym odcieniu idealnie pasują na większe wyjścia, np. spotkania biznesowe czy ze znajomymi. Ostatni zestaw to zdecydowanie codzienny outfit z nutą elegancji. Idealnie wpasuje się na dłuższe przechadzki po mieście... W jego skład wchodzi satynowa bluzka, ciemne dzwony 3/4 oraz dodatki uzupełniające całość.

Outfit number 1
Blazer - ISABEL MARANT
Pants - ISABEL MARANT
Top - THE ROW
Bag - CHLOE
Shoes - ACNE STUDIOS

Outfit number 2
Vest - PETAR PETROV
Pants - PETAR PETROV
Top - MONSE
Shoes - ATP ATELIER

Outfit number 3
Blouse - VALENTINO
Jeans - VICTORIA, VICTORIA BECKHAM
Bag - EDDIE BORGO
Shoes - GIANVITO ROSSI

*Outfits are made by net-a-porter.com :)

2.
Now it's time for the scarfs with pink accents. Gucci and Dolce & Gabbana ones are the best and have in themselves everything that fits into the spring - freshness, style and class. The best part is that you can wear them in several ways - mainly on the neck, wrist or tie it around the handle of your bag.
-
Teraz czas na dodatek w postaci chusty z różowymi akcentami. Idealnie sprawdzą się tutaj te od Gucci jak i Dolce & Gabbana, ponieważ mają w sobie wszystko to co pasuje do wiosny - świeżość, styl i klasę. Najlepsze jest to, że można nosić je na kilka sposobów - na głownie, szyi, nadgarstku lub obwiązać ją wokół rączki torebki.

Scarf number 1
GUCCI

Scarf number 2
GUCCI

Scarf number 3
DOLCE & GABBANA

3.

Another outfits... However, they are different in some detail from those above - contain only one element in pink :)
In the first outfit, chic sweater add a little pop of colour. Combined with the obvious but wonderful rest of the elements creates something beautiful! In the next picture starring role playing top from Balmain, which retains femininity and elegance. In the last styling the first thing that strikes our eyes is riddled jeans in pink.

-
Kolejne stylizacje... Jednak różnią się one pewnym szczegółem od tych powyższych - zawierają jedynie jeden element w kolorze, o którym jest ten wpis :)
W pierwszej stylizacji szyku dodaje sweterek w kolorze bardzo jasnego różu. Połączony z oczywistą, ale jakże cudowną resztą elementów tworzy coś pięknego! Na kolejnym zdjęciu główną rolę gra bluzka od Balmain, która zachowuje kobiecość i elegancję. W ostatniej stylizacji pierwsze co rzuca się nam w oczy to podziurawione jeansy w kolorze różowym. W zestawieniu z oversizowym sweterkiem stworzyły całość, której nie powstydziłyby się największe ikony mody!

Outfit number 1
Sweater - BY MALENE BIRGER
Pants - VINCE

Outfit number 2
Top - BALMAIN
Jeans - BALMAIN
Bomber Jacket - ACNE STUDIOS
Shoes - JIMMY CHOO
Bag - PROENZA SCHOULER

Outfit number 3
Sweater - BY MALENE BIRGER
Jeans - J BRAND 
Bag - CHLOE
Shoes - COMMON PROJECTS

*Outfits are made by net-a-porter.com :)

4.

Dresses - lace or tight? Each of us has their favorite but I found 3 in which absolutely everyone will fall in love with.
The first is not actually dress but a tulle maxi skirt perfectly matched with beautiful top. This combination of pink suitable for many occasions and looks perfect! Another dress is casual, candy and ideal for a holiday (not only). Most of us would be in this cut and color look perfect! The third one is my favorite. Not only that, it emphasizes the figure, is made of lace and discovers arms. No matter who looks at it immediately brings to mind one thought - "WOW!".

-
Sukienki - zwiewne, koronkowe czy obcisłe? Każda z nas ma swoje ulubione lecz znalazłam 3, w których absolutnie każdy zakocha się na zabój.
Pierwsza z nich to właściwie nie sukienka a tiulowa spódnica maxi idealnie dobrana z haftowanym topem. Takie połączenie różu pasuje na wiele okazji i wygląda przepięknie! Kolejna sukienka jest luźna, cukierkowa i idealna na wakacje (nie tylko). Większość z nas będzie w takim kroju i kolorze wyglądać idealnie. Razem z prostymi ale pięknymi dodatkami prezentuje się świetnie. Trzecia z nich to moja ulubiona. Nie dość, że podkreśla figurę to wykonana jest z koronki i odkrywa ramiona. Nie ważne kto na nią spojrzy od razu nasuwa się do głowy jedna myśl - "WOW!".

Outfit number 1
Skirt - NEEDLE & THREAD

Outfit number 2
Dress - SEE BY CHLOE
Shoes - CHLOE
Bag - SEE BY CHLOE

Outfit number 3
Dress - ALESSANDRA RICH
Shoes - GIANVITO ROSSI

*Outfits are made by net-a-porter.com :)

It is all in today's post. I hope that after reading and seeing all of these clothes you loved pink as much as I do! :) See you soon xo
-
To już wszystko w dzisiejszym poście. Mam nadzieję, że po jego przeczytaniu i obejrzeniu pokochałyście róż tak samo jak ja! :) Widzimy się w kolejnych wpisać. Do zobaczenia xo

Copyright © 2016 Life by Susanna , Blogger