4/04/2017

Spring party outfits ideas

Source: en.vogue.fr
Spring has come - the period of putting on colors and patterns, changing the wardrobe and changing the weather to the warmer. That is the reason why I present you today three outfit ideas for the parties. Each of them is feminine, colorful and perfect for this season.
-
Nadeszła wiosna - okres zakładania na siebie kolorów i wzorów, wymiany garderoby i zmiany pogody na cieplejszą. Z tej właśnie okazji przedstawiam Wam dzisiaj trzy propozycje stylizacji na większe wyjścia. Każda z nich jest kobieca, kolorowa i idealnie pasuje do trwającego właśnie sezonu.

1.
I will tell you honestly that this is my favorite outfit I have created so far. It's uniqueness is that it consists of totally different designs. Striped dress, colorful flowers shoes, white bag and little earrings with pearls ... Sounds unusual and that's what it is! Thanks to this combination each of us will feel amazing and attract the eyes of the other guests.
-
Powiem Wam szczerze, że jest to moja ulubiona stylizacja, którą stworzyłam do tej pory. Jej wyjątkowość polega na tym, że składa się z totalnie różnych wzorów. Sukienka w paski, buty z kolorowymi kwiatami, biała torebka i delikatne kolczyki z perełkami... Brzmi niecodziennie i o to właśnie chodzi! Dzięki takiemu zestawieniu każda z nas będzie czuć się niesamowicie i przyciągać spojrzenia pozostałych gości.

Dress - SELF-PORTRAIT
Shoes - PRADA
Bag - VICTORIA BECKHAM
Earrings - JEMMA WYNNE

2.
Another suggestion is a bit more colorful and brave. I think womens who are not afraid to dress up something unusual would wear it. It can be perfect outfit for family parties, formal events at work or lunch with friends.
-
Kolejna propozycja jest trochę bardziej kolorowa i odważna. Z pewnością założyłyby ją kobiety, które nie boją się ubierać rzeczy niecodziennych. Można ją ubrać na rodzinne imprezy, uroczyste wydarzenia w pracy czy lunche z przyjaciółkami.

Dress - TEMPERLEY LONDON
Shoes - AQUAZZURA
Bag - EDIE PARKER
Earrings - ANITA KO

3.
Last outfit is quite different from the previous two. It is different from the fact that the only colorful element are the shoes in it, while the dress is super chic, white and very girlish. I choose to wear it with little earrings and a funny bracelet. Dressed like this we can go everywhere, with the certainty that we will look charming!
-
Ostatnia stylizacja to zupełnie coś innego niż dwie poprzednie. Różni się od nich tym, że jedynym elementem kolorowym i jaskrawym są w niej buty, natomiast sukienka jest stonowana, biała i bardzo dziewczęca. Uzupełniłam całość o delikatne kolczyki i zabawną bransoletkę. Tak ubrane możemy iść wszędzie, mając pewność że będziemy wyglądać czarująco!

Dress - SELF-PORTRAIT
Shoes - SOPHIA WEBSTER
Bag - EDDIE BORGO
Earrings - MONICA VINADER
Bracelet - ALISON LOU

These are all the outfits I've got to show you. I hope they inspired you at least a little :) See you in the next posts xoxo
-
To już wszystkie stylizacje, które miałam Wam do pokazania. Mam nadzieję, że zainspirowały Was w chociaż małym stopniu :) Do zobaczenia w kolejnych wpisach xoxo

Copyright © 2016 Life by Susanna , Blogger